Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

- Εβδομαδιαίο πρόγραμμα ΕΚΧ Σχολείο Θεσσαλονίκη
07:00 Πεζοπορια διρφη Νέα Σμύρνη
09:00 Πεζοπορία στα σπήλαια του "Λιονταριού" και της "Νυχτερίδας" πάνω στον Υμηττό Καισαριανή
12:00 Καφενείο Αργυρούπολη
13:00 Ανταλλακτικο_χαριστικο μπαζαρ Θεσσαλονίκη
13:00 Booksabot Δανειστική βιβλιοθήκη / Κινηματικό Βιβλιοπωλείο Θεσσαλονίκη
15:00 Ιστορίες που δεν φτιάχτηκαν ακόμη ραδιόφωνα
15:00 Άνοιγμα του studio Πιγκάλ Κέρκυρα
15:00 Ανοικτή Συνέλευση για τις εξώσεις του Estia Αθήνα
16:00 Ανοιχτή συνέλευση Κομοτηνή
17:00 Κάλεσμα σε ανοιχτή συνέλευση // Witches Fight Back Θεσσαλονίκη
17:00 Μουσικό καφενείο από “Πολυφωνικό Ασκερι” Γιάννενα
18:00 2ήμερο: Αποδομώντας κυριαρχικές αφηγήσεις γύρω από τη μικρασιατική εκστρατεία Νίκαια
18:00 Ανοιχτη απολογιστικη συνελευση της συγκέντρωσης ενάντια στη βιομηχανία γούνας Αθήνα
18:00 Ανοιχτή διαχειριστική συνέλευση της κατάληψης Αντινομία Κέρκυρα
18:00 Συναντήσεις αλληλεγγύης Αθήνα
18:00 Ανοιχτή Συνέλευση ενάντια στα pushbacks και τη συνοριακή βία Αθήνα
18:00 Ανοιχτή συνέλευση για την εξέγερση στο Ιράν Αθήνα
18:00 Συνέλευση Ταμείου Αλληλεγγύης Φυλακισμένων και Διωκόμενων αγωνιστών-στριών Αθήνα
18:00 Ανοιχτή συνέλευση για τη διαδήλωση τιμής και μνήμης στον Αλ.Γρηγορόπουλο Αθήνα
18:00 Ανοιχτή συνέλευση ενάντια στο νέο σωφρονιστικό Πάτρα
19:00 Ρεμπέτικες μουσικές βραδιές στο Κοινωνικό Κέντρο Σκοπευτήριο Καισαριανή
19:00 Προβολή της ταινίας ''Κομπάνι" Αθήνα
19:00 Προβολή ταινίας: Shortbus (2006) Θεσσαλονίκη
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση Ελεύθερου Αυτοδιαχειριζόμενου Θεάτρου Εμπρός Αθήνα
19:00 Καφενείο/μπαρ Βύρωνας
19:30 Εκδήλωση/Συζήτηση με θέμα την 'ακρίβεια' Αθήνα
19:30 Προβολή του ντοκιμαντέρ “Ο αληθινός Φασισμός” Νέα Ιωνία
20:00 Προβολή ταινίας BISBEE'17 Κορυδαλλός
20:00 Προβολή ταινίας: "Σκέφτομαι να βάλω ένα τέλος" Αθήνα
20:30 Προβολη: pride Νέα Σμύρνη

σήμερα Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

- Πρόγραμμα Κατάληψης Σ.Φ. Πολιτικών Επιστημών εν όψει της 6ης Δεκέμβρη Θεσσαλονίκη
09:00 Κάλεσμα για το εφετείο του γυναικοκτόνου της Ερατούς Μυτιλήνη
09:00 Κάλεσμα στη δίκη της Νέας Σμύρνης Αθήνα
09:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στην Ε. και τις επιζωσες του κυκλώματος Αθήνα
12:00 Αυτο-οργανωμένο καφέ στον πύργο παιδαγωγικού Θεσσαλονίκη
15:00 Συνέλευση Ελευθεριακού Σχήματος Πανεπιστημίου Πατρών Πάτρα
15:30 Συλλογική κουζίνα - Διανομή φαγητού Αθήνα
16:30 Μικροφωνική ενάντια στο λοκ-αουτ και τη στρατο-αστυνομική διαχείριση του κέντρου Αθήνα
17:30 ο αγώνας των κρατουμένων ενάντια στον νέο σωφρονιστικό κώδικα ραδιόφωνα
18:00 Σεμινάρια Φωτογραφίας Θεσσαλονίκη
18:00 Δημιουργία αυτοοργανωμένης ομάδα στίβου Θεσσαλονίκη
18:00 Μάθημα παραδοσιακών χορών Νέα Σμύρνη
18:00 Συναντήσεις αλληλεγγύης Αθήνα
18:00 Εργαστήρι μουσικής Κάτω Ιταλίας Αθήνα
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση Κοινωνικής Κουζίνας "Το Καπνισμένο Τσουκάλι" Κέρκυρα
19:00 Αυτοοργανωμένη Δομή Αλληλεγγύης/Συλλογής-Προσφοράς ειδών 1ης ανάγκης “Ντουλάπι” Αθήνα
19:00 Συνέχεια συνέλευσης για διωργάνωση πορείας στις 6 δεκέμβρη Ηράκλειο
19:00 Άρνηση Στράτευσης , Οδοιπορικό για τους Αντιρρησίες Συνείδησης 1986-2022 Αθήνα
19:00 Ανοιχτή συνέλευση συλλογικότητας «Κουκούτσι» Σητεία
19:30 Ομάδα παραδοσιακών χορών Βύρωνας
19:30 Εργαστήρι επεξεργασίας εικόνας Νέα Ιωνία
20:00 Συνέλευση Πρωτοβουλίας εργαζομένων/ανέργων στα νότια Αργυρούπολη
20:00 Προβολή ντοκιμαντέρ - Εξέγερση Δεκέμβρης 2008 Θεσσαλονίκη
20:00 Λειτουργία Δανειστικής Βιβλιοθήκης Θεσσαλονίκη
20:30 "Η παράσταση συνεχίζεται" Αθήνα
20:30 Κοινωνικό καφενείο & συγκέντρωση τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης Κορυδαλλός
21:00 Προβολή CineΦ.Ηλ. - Reprise (2006) Θεσσαλονίκη
21:00 Διαχειριστική συνέλευση. Καρδίτσα
21:00 Άνοιγμα Αυτόνομου Στεκιού Καβάλας Καβάλα
21:45 Προβολή ντοκιμαντέρ: Μόνος σου θα πας πιο γρήγορα, μαζί θα πάμε πιο μακριά Βόλος

αύριο Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

09:00 Δικαιοσύνη για τον Γιάννη! Κάλεσμα στα δικαστήρια Ρεθύμνου Ρέθυμνο
12:00 Διαδήλωση Μνήμης και Αγώνα Πάτρα
12:00 Μαθητική - Φοιτητική πορεία για την επέτειο της 6ης Δεκέμβρης Θεσσαλονίκη
16:00 Κάλεσμα σε συγκέντρωση στην γειτονιά των Εξαρχείων Αθήνα
18:00 Hatha Yoga Αθήνα
18:00 Κάλεσμα για συγκέντρωση - πορεία στις 6 Δεκέμβρη Βόλος
18:00 Πορεία για την επέτειο της δολοφονίας του Αλέξη Γρηγορόπουλου Θεσσαλονίκη
18:00 Διαδήλωση Μνήμης και Αγώνα Γιάννενα
18:00 συγκέντρωση-πορεία 6 Δεκέμβρη Λάρισα
18:00 Πορεία 6 Δεκέμβρη Κομοτηνή
18:00 Πορεία για τα 14 χρόνια από τη δολοφονία του Αλέξανδρου από όπλο μπάτσου Μυτιλήνη
18:00 Πορεία αντίστασης Αθήνα
18:00 Αντικρατική-αντικατασταλτική πορεία Ξάνθη
18:00 Μάθημα παραδοσιακών χορών Νέα Σμύρνη
18:00 Συγκέντρωση 6 Δεκέμβρη. Καρδίτσα
18:00 Κάλεσμα σε πορεία για την 6/12 Χανιά
18:00 Διαδήλωση Καβάλα
18:30 Μάθημα Hatha Yoga Αθήνα
18:30 Μάθημα σύγχρονου χορού με τον Χρήστο Αθήνα
19:00 Συγκέντρωση/ πορεία Χαλκίδα
19:00 Προβολή του ντοκιμαντερ “Η οργή αντικαθιστά τα δάκρυα” Πάτρα
19:00 Συγκέντρωση-Πορεία 6 Δεκέμβρη Ηράκλειο
19:00 6 Δεκέμβρη - Αντικατασταλτική συγκέντρωση-πορεία μνήμης Λαμία
19:00 Πορεία 6/12 Πάτρα
20:00 Ανοιχτή Συνέλευση Ενάντια στην Ενεργειακή Λεηλασία (μετά την πορεία της 6ης Δεκέμβρη) Γιάννενα

Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου

09:00 Καλεσμα αλληλεγγυης Καλάβρυτα
14:00 Συνεντευξη τυπου για τους 11 αγωνιστες απο την τουρκια Αθήνα
14:00 Κουηρ καφενείο (ριλόουντιντ) Αθήνα
18:00 Μάθημα παραδοσιακών χορών Νέα Σμύρνη
18:00 Τσι-Κουνγκ (Qi-Gong) Αθήνα
19:00 Yoga - Διαλογισμός Θεσσαλονίκη
19:00 Ανοιχτή συνέλευση υπεράσπισης της κατάληψης Mundo Nuevo Θεσσαλονίκη
19:00 Σταμάτα την κλοπή των αφεντικών – Μάθε τα δικαιώματα σου! internet
19:00 Καλεσμα σε ανοιχτη συνελευση Βόλος
20:00 Κάλεσμα για ανοιχτή αναρχική/αντιεξουσιαστική συνέλευση Γιάννενα
20:00 Λειτουργία Δανειστικής Βιβλιοθήκης Θεσσαλονίκη
20:00 Προβολές Τετάρτης Μυτιλήνη
20:00 Αυτοδιαχειριζόμενο καφενείο/open studio/distro Πάτρα
20:30 Η Κ.Ο.Κ. προβάλλει: «Shoplifters» (2018) Θεσσαλονίκη
20:30 Δωρεαν σινεΠ - Άνθρωπος της Δράσης Αθήνα
21:00 Πρόβα Τζενεράλε Αθήνα
21:00 Συνέλευση εργατικής λέσχης Ν.Ιωνίας (Υδραγωγείο) Νέα Ιωνία
21:00 Άνοιγμα Αυτόνομου Στεκιού Καβάλας Καβάλα
22:00 Blues/Funk Jam οικονομικής ενίσχυσης Ομάδας Μπύρας Ε.Κ.Χ Θεσσαλονίκη

Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου

15:00 Ιστορίες που δεν φτιάχτηκαν ακόμη ραδιόφωνα
17:00 συγκέντρωση ενάντια στις αναστολές/απολύσεις των ανεμβολίαστων υγειονομικών Θεσσαλονίκη
18:00 Μάθημα Τaiji Αθήνα
18:00 Μαθήμα Παραδοσιακών Χορών Αθήνα
18:00 Μάθημα παραδοσιακών χορών Νέα Σμύρνη
18:00 Συναντήσεις αλληλεγγύης Αθήνα
19:00 Προβολή για τον Δεκέμβρη '08: "Μόνος σου θα πας πιο γρήγορα, μαζί θα πάμε πιο μακριά" Αθήνα
19:00 Αυτοδιαχεριζόμενο Καφενείο Αθήνα
19:00 Αυτοοργανωμένη Δομή Αλληλεγγύης/Συλλογής-Προσφοράς ειδών 1ης ανάγκης “Ντουλάπι” Αθήνα
20:00 Μουσικό μάζεμα Νέα Ιωνία
20:00 Προβολή ντοκιμαντέρ (εξ' αναβολής) "The FIFA Family: A Love Story" Δάφνη
20:00 Άνοιγμα του Αυτοδιαχειριζόμενου στεκιού Λαμίας Λαμία
20:00 Καφενείο/μπαρ Βύρωνας
20:30 Θεατρική παράσταση: Η Αλήθεια Πέθανε Αθήνα
20:30 Bar οικονομικής ενίσχυσης και Συλλογική κουζίνα Βόλος
21:00 Άνοιγμα Εκλάμψεων Αθήνα
21:00 συνέλευση δικτύου καλλιτεχνών Θεσσαλονίκη
21:00 Εκδήλωση: Οι εξελίξεις στο ζήτημα των χρυσωρυχείων στη Θράκη Κομοτηνή

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

- Πατριαρχία και έμφυλη βία. Οι απαντήσεις του φεμινιστικού κινήματος Βόλος
09:00 Συγκέντρωση για τους/ις συλληφθέντες/είσες της κατάληψης Mundo Nuevo Θεσσαλονίκη
10:30 Αλληλεγγυη στις καταληψεις – συκεντρωση αλληλεγγυης Αθήνα
12:00 Λειτουργία βιβλιοπωλείου Μαυροκόκκινο Νήμα Ζωγράφου
14:00 Καφενείο Θεσσαλονίκη
15:00 The 1st Heraklion Tattoo Circus -Tattoo & piercing Ηράκλειο
18:00 Εκδήλωση: Κάτω τα χέρια από τις καταλήψεις Κομοτηνή
18:30 Μάθημα Hatha Yoga Αθήνα
18:30 Μάθημα σύγχρονου χορού με τον Χρήστο Αθήνα
18:30 Συνέλευση Αλληλεγγύης στους φυλακισμένους, φυγόδικους και διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα
19:00 1st HTC :Εκδήλωση/ Ενημέρωση για την υπόθεση των 11 αγωνιστών από την Τουρκία Ηράκλειο
19:00 Λειτουργία δανειστικής βιβλιοθήκης και κινηματικού βιβλιοπωλείου Θεσσαλονίκη
19:00 Χαριστικό παζάρι ρούχων Χανιά
19:00 Βιβλιοπαρουσιαση: σπαζοντας τις αλυσιδες – μια ιστορια του αναρχισμου Αθήνα
20:00 Μαθημα μπουζουκιου τζουρα μπαγλαμα Αθήνα
20:00 Live οικονομικής ενίσχυσης Θεσσαλονίκη
20:00 Ανοιχτή συνέλευση της ΕΣΤΟΒ (ελευθεριακή συν. για την ταξική οργάνωση στη βάση) Θεσσαλονίκη
20:00 Λειτουργία Δανειστικής Βιβλιοθήκης Θεσσαλονίκη
20:00 Χορωδία Εργατικής Λέσχης Νέας Σμύρνης Νέα Σμύρνη
20:00 Μπαρ Αθήνα
20:30 Προβολή Ντοκιμαντέρ The FIFA Family: A Love Story Γαλάτσι
21:00 Παρασκευές στο Σινιάλο Αιγάλεω
21:00 Hip Hop Bar Αθήνα
22:00 Disco & trash party για την οικονομική ενίσχυση του Βοτανικού Κήπου Πετρούπολη
22:00 Diy punk bar για την οικονομική στήριξη των απεργών της Μαλαματίνας Ξάνθη
22:00 Party/bar οικονομικής ενίσχυσης για τα 16 συλληφθέντα άτομα της 4/11 Αθήνα

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

- Σπάμε τα δεσμά των πόλεων φυλακών. Η ανάγκη μαχητικής οργάνωσης στις γειτονιές... Βόλος
10:00 Hatha Yoga Αθήνα
12:00 Πορεία ενάντια στην ακρίβεια και τη γενικότερη υποτίμηση των ζωών μας Αθήνα
12:00 Εργαστήρι παιδικών δράσεων «Φτου Ξελευτερία» Αθήνα
13:00 Χαριστικό παζάρι ρούχων Χανιά
14:00 Άνοιγμα Εκλάμψεων Αθήνα
15:00 Ανοιχτή συνέλευση Φεμινιστικής Συνέλευσης Κομοτηνής Κομοτηνή
15:00 The 1st Heraklion Tattoo Circus -Tattoo & piercing Ηράκλειο
17:00 Kύκλος αυτομορφώσεων για την ιστορία του αναρχικό κίνημα της Αργεντινής Θεσσαλονίκη
17:00 1st HTC :Παιδικό εργαστήρι Ηράκλειο
17:00 Μιούζικαλ: Νοίκι Αθήνα
17:00 Εργαστήρι ζωγραφικής για παιδιά Νέα Ιωνία
18:00 Εκδήλωση/ενημέρωση για το εφετείο της Χρυσής Αυγής Θεσσαλονίκη
18:00 Εκδήλωση: Μπιζνες & ερευνα στα δημοσια πανεπιστημιακα ιδρυματα Χανιά
18:00 1st HTC :Barber lab (Πολυμορφικά Κουρέματα) Ηράκλειο
18:00 Kάλεσμα για τη δημιουργία λαϊκής επιτροπής στην γειτονιά του Γκύζη - Πολυγώνου Αθήνα
18:00 Τσι-Κουνγκ (Qi-Gong) Αθήνα
18:00 Γλέντι οικονομικής ενίσχυσης συντρόφου Περιστέρι
18:30 Συνάντηση της θεατρικής ομάδας της Εργατικής Λέσχης Νέας Ιωνίας Νέα Ιωνία
19:00 Εκδήλωση- Συζήτηση: Αφγανιστάν, ένας χρόνος μετά... Βόλος
19:00 Yoga - Διαλογισμός Θεσσαλονίκη
19:00 1st HTC :Εκδήλωση/παρουσίαση του εκδοτικού εγχειρήματος ανατρεπτικά χρονικά. Ηράκλειο
19:00 Εκδήλωση αλληλεγγύης στους απεργούς της «Μαλαματίνα» Καλλιθέα
20:00 Live οικονομικης ενισχυσης πρωτοβουλιας 'ψ´ Αθήνα
20:30 "Η παράσταση συνεχίζεται" Αθήνα
20:30 προβολή του ντοκιμαντέρ «The revolution will not be televised: Gil Scott-Heron» Πάτρα
21:00 Rap live κάλυψης ιατρικών εξόδων Θεσσαλονίκη
21:00 Live | Εκτός ελέγχου | Οτομπρίτσι μοτόρι | Μanakula Χανιά
21:00 Diy punk live οικονομικής ενίσχυσης των τεσσάρων προφυλακισμένων συντρόφων Χαϊδάρι
21:30 Παρτυ οικονομικης ενισχυσης Αθήνα
21:30 Παίξε πανκ ρε!!! Αθήνα
22:00 Trash party οικονομικής ενισχυσης για δικαστικά εξοδα Αθήνα
23:00 1st HTC :PARTY οικονομικής ενίσχυσης Ηράκλειο

Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου

12:00 Λειτουργία βιβλιοπωλείου Μαυροκόκκινο Νήμα Ζωγράφου
14:00 Καφενείο Θεσσαλονίκη
17:00 17ο Χριστουγεννιάτικο Παζάρι Μεταχειρισμένων στο Τακίμ! Θεσσαλονίκη
18:30 Μάθημα Hatha Yoga Αθήνα
18:30 Μάθημα σύγχρονου χορού με τον Χρήστο Αθήνα
19:00 Λειτουργία δανειστικής βιβλιοθήκης και κινηματικού βιβλιοπωλείου Θεσσαλονίκη
19:00 Χαριστικό παζάρι ρούχων Χανιά
19:30 Βιβλιοπαρουσίαση: Το Μοντέρνο Σχολείο. Francisco Ferrer i Guardia Αθήνα
20:00 Μαθημα μπουζουκιου τζουρα μπαγλαμα Αθήνα
20:00 Λειτουργία Δανειστικής Βιβλιοθήκης Θεσσαλονίκη
20:00 Χορωδία Εργατικής Λέσχης Νέας Σμύρνης Νέα Σμύρνη
20:00 Μπαρ Αθήνα
20:30 Προβολή του “Οι 4 Εποχές του Χρήστου” Δάφνη
21:00 Ρεμπέτικο γλέντι με τους "Παγαπόντες" για τα δικαστικά έξοδα των 51 Θεσσαλονίκη
21:00 Παρασκευές στο Σινιάλο Αιγάλεω
22:00 Party για ιατρικά έξοδα εγχείρησης σκύλου Αθήνα
22:00 κουήρ diy τριήμερο Θεσσαλονίκη
22:00 DIY electronic bar για την οικονομική στήριξη του Αυτόνομου Στεκιού Ξάνθης Ξάνθη