σήμερα Παρασκευή 23 Φεβρουαρίου

- Πρόγραμμα Κατάληψης Περιβάλλοντος Μυτιλήνη
- Πρόγραμμα Κατάληψης ΣΦ Πολιτικών Επιστημών Θεσσαλονίκη
08:00 προγραμμα καταληψης Σ.Φ.Φυσικου Θεσσαλονίκη
08:00 Πρόγραμμα Κατάληψης Φ.Σ. Κινηματογράφου Θεσσαλονίκη
08:00 Στήριξη κατάληψης ΣΦ Μαθηματικού Θεσσαλονίκη
09:00 Κάλεσμα στήριξης στη δίκη του/της Ζακ Αθήνα
11:00 Μαθήματα ελληνικών και γερμανικών Αθήνα
12:00 Συλλογικό διάβασμα Μυτιλήνη
12:00 Συγκέντρωση αντίστασης στην τρομοκρατία των νόμων του ιμπεριαλισμού και του φασισμού Αθήνα
12:00 Συντονιστική Επιτροπή κατάληψης ΣΦ Μαθηματικού Θεσσαλονίκη
14:00 "Αντίσταση και τέχνη", Αντιμάθημα στην Κατειλημμένη Θεάτρου Θεσσαλονίκη
15:00 Ανοιχτή συνέλευση του Ελευθεριακού Σχήματος Παντείου Καλλιθέα
16:00 Συγγραφή ανοιχτού πλαισίου τμήματος πληροφορικής ΑΠΘ Θεσσαλονίκη
17:00 Ανοιχτή Συνέλευση Αυτόνομου Σχήματος Οικονομικού Θεσσαλονίκη
17:00 Καφές & μαστορέματα Αθήνα
18:00 Προπόνηση Α.Σ. Απάλευτος: Πυγμαχία - Kick Boxing Θεσσαλονίκη
18:00 Εκδήλωση: Από το ποτάμι ως τη θάλασσα, η ιστορία γράφεται από την πάλη των τάξεων… Αθήνα
18:00 Ανοιχτή συνέλευση της Πρωτοβουλίας ενάντια στα ΕΛΠΕ Θεσσαλονίκη
18:00 Πολιτικο αντι-μαθημα Θεσσαλονίκη
18:00 2η αν. συνέλευση για τη συγκρότηση μπλοκ στην απεργιακή διαδήλωση της 28/2 Αθήνα
19:00 Προβολή ντοκιμαντέρ + συζήτηση Θεσσαλονίκη
19:00 Άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενου χώρου Ανατόπια Πάτρα
19:00 Εκδήλωση – Συζήτηση «Οι 7 προσφυγικοί συνοικισμοί της Καλλιθέας». Καλλιθέα
19:00 Βιβλιοπαρουσίαση: Η Νέα Τάξη Πραγμάτων της Ακροδεξιάς Αθήνα
19:00 Εκδήλωση : Ενάντια στην εκπαιδευτική αναδιάρθρωση και τα ιδιωτικά πανεπιστήμια Χαϊδάρι
19:00 Κάλεσμα συγκρότησης α/α μπλοκ στην πορεία για την κρατική δολοφονία στα Τέμπη Γιάννενα
19:00 Εκδήλωση για τα ζητήματα του θεσσαλικού καμπου Άγιος Νικόλαος
19:00 Αν. συζήτηση για τον 1 Χρόνο μετά τις καπιταλιστικές - κρατικές δολοφονίες των Τεμπών Αθήνα
19:00 2o έκτακτο κάλεσμα για άμεσες δράσεις αλληλεγγύης στην Παλαιστίνη Αθήνα
19:00 Ανοιχτή συνέλευση για τη συγκρότηση α/α μπλοκ στην απεργιακή πορεία της 28/02 Θεσσαλονίκη
19:00 Λειτουργία δανειστικής βιβλιοθήκης και κινηματικού βιβλιοπωλείου Θεσσαλονίκη
19:30 2ήμερο gizmolab - Συζήτηση για το ελευθερο λογισμικό & after bar Θεσσαλονίκη
20:00 Φεστιβάλ Εμπρός: 12 χρόνια τέχνη κι ελευθερία Αθήνα
20:00 Προβολή Ταινίας Και Bourbon Μπαρ με βινύλια Βύρωνας
20:00 Drag Show + Bar Οικονομικής Ενίσχυσης Χαϊδάρι
20:00 Συζήτηση για την προώθηση της ταξικής αλληλεγγύης και η εμπειρία της ομάδας μας Πάτρα
20:00 Εκδήλωση για την πρόσφατη τροπή της υπόθεσης της 19χρονης Αθήνα
20:30 Εκδήλωση – Συζήτηση: Walter Benjamin Αθήνα
20:30 Cine Λαμπηδόνα: Jimmy's Hall Βύρωνας
20:30 Προβολή ταινίας: Φαύλος Κύκλος Θεσσαλονίκη
21:00 παρασκευιάτικες αυτοοργανωμένες μουσικές βραδιές Πάτρα
21:00 Θεατρική παράσταση: Μετανοείτε απο τις Τσιριτσάντσουλες Αθήνα
21:00 Μπαρ οικονομικής ενίσχυσης για δικαστικά έξοδα συντρόφισσας Θεσσαλονίκη
21:00 LIVE οικονομικής ενίσχυσης για ιατρικά έξοδα του David @ΑΣΟΕΕ Αθήνα
21:00 Αφηγησεις λαϊκων ιστοριων για δυνατες γυναικες Θεσσαλονίκη
21:00 Καραόκε Μπαρ για δικαστικά έξοδα Θεσσαλονίκη
21:00 Psychedelic rock/Blues Bar. Καρδίτσα
21:00 punk bar για την οικονομική ενίσχυση του χώρου Αθήνα
21:00 Παρασκευές στο Σινιάλο Αιγάλεω
22:00 Αυτοδιαχειριζόμενο καφενείο για την οικονομική ενίσχυση της Κατάληψης Ευαγγελισμού Ηράκλειο
22:00 Μπαρ οικονομικής ενίσχυσης του Μπερντέ Ζωγράφου
22:00 Κοπή πουστρόπιτας Ηράκλειο
22:00 Αυτοοργανωμένο hip - hop bar Ξάνθη

αύριο Σάββατο 24 Φεβρουαρίου

08:00 Πρόγραμμα Κατάληψης Φ.Σ. Κινηματογράφου Θεσσαλονίκη
09:30 Μικροφωνική - Παρέμβαση φοιτητικών συλλόγων Θεσσαλονίκη
11:00 Πορεία Γειτονιάς ενάντια σε εξώσεις - πλειστηριασμούς Θεσσαλονίκη
12:00 Art workshop. εργαστηριο τεχνης. σχέδιο και ζωγραφική. Αθήνα
12:00 Άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενου χώρου Ανατόπια Πάτρα
12:00 Φεστιβάλ Εμπρός: 12 χρόνια τέχνη κι ελευθερία Αθήνα
12:00 Ανοιχτή Συνέλευση "Κυψέλη-Πατήσια Ενάντια στην Ακρίβεια" Αθήνα
12:00 Μικροφωνική στήριξης της 19χρονης από την Ηλιούπολη & της 12χρονης από τον Κολωνό Αθήνα
12:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης για την Παλαιστίνη Αθήνα
13:00 2ήμερο gizmolab - Cryptoparty Θεσσαλονίκη
13:00 Σημεία και Τέρατα /εργαστήρια και έντυπα Αθήνα
13:00 Συγγραφη ανοιχτου πλαισιου φοιτιτ(ρι)ων φυσικου Θεσσαλονίκη
14:00 Συγκέντρωση εναντια στη συμμετοχη του ελληνικου κρατους στον πολεμο Χολαργός
14:00 Παίρνουμε τον Λόφο στα χέρια μας! Αθήνα
14:00 Δανειστική βιβλιοθήκη - Αναγνωστήριο - Μπαρ Αθήνα
14:30 2ήμερο gizmolab - Workshop: Κατασκευή Midi Controller Θεσσαλονίκη
15:00 Εργαστήριο θεάτρου για ενήλικες: Από τον αυτοσχεδιασμό στην παράσταση Αθήνα
16:00 Ανοιχτή Συνέλευση Ενάντια στον Νέο Ποινικό Κώδικα και την Πολιτειακή Εκτροπή Καλλιθέα
16:00 Ανοιχτή αναρχική φοιτητική συνέλευση Θεσσαλονίκη
17:00 PAAW: Online Assembly against the War and its Logic internet
17:00 Συνέλευση του αναρχικού-αντιεξουσιαστικού στεκιού Αντίπνοια Αθήνα
17:00 Γενική Συνέλευση ΣΕΡΕΤΕ | Παράρτημα Θεσσαλονίκης Θεσσαλονίκη
17:00 2ήμερο gizmolab - Εκδήλωση: Κυβερνοφεμινιστικές Αντιστάσεις Θεσσαλονίκη
18:00 Εκδήλωση: Η μετατροπή της Λάρισας σε αναβαθμισμένο ορμητήριο & στρατηγείο πολέμων Λάρισα
18:00 Συνέλευση υπεράσπισης Utopia AD Κομοτηνή
19:00 Εκδήλωση μνήμης για το Μιχάλη Μπαξεβάνη Αθήνα
19:00 Παλαιστίνη - πάντοτε στο πλευρό όσων αγωνίζονται Δάφνη
19:00 Θέατρο του Καταπιεσμένου - "θα το κανονίσω..." Βύρωνας
19:00 Προβολή του "Princess Mononoke" (1997) + καφενείο Θεσσαλονίκη
19:00 Βιβλιοπαρουσίαση - συζήτηση: "Θέατρο χωρίς εισιτήριο" Γιάννενα
19:00 2ήμερο gizmolab - Ανοιχτό τουρνουά Tetris & Bar Θεσσαλονίκη
19:30 Εκδήλωση συζήτηση: ένας χρόνος από το έγκλημα στα Τέμπη Αθήνα
19:30 Προβολή της ταινίας "La Lengua de la Mariposa" Καλλιθέα
20:00 Συναυλία για ιατρικά έξοδα Αθήνα
20:00 Εκδήλωση-συζήτηση για τη νέα δομή της ζαπατιστικής Αυτονομίας Θεσσαλονίκη
20:00 Από το περιθώριο στο στόχαστρο: Συζήτηση για την ψυχική υγεία και απεξάρτηση Ζωγράφου
20:30 Ρεμπέτικο γλέντι για δικαστικά έξοδα συντρόφισσας Αθήνα
21:00 Punk live για την ενίσχυση του Ταμείου Αλληλεγγύης Θεσσαλονίκη
21:00 Άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενου χώρου Ανατόπια Πάτρα
21:00 Party οικονομικής ενίσχυσης Αθήνα
21:00 Ρεμπέτικο γλέντι Βύρωνας
21:30 Mπαρ για την οικονομική ενίσχυση της Ευτοπίας Αθήνα
21:30 Dj set maze & malcxlmj και open mics με εκπλήξεις Αθήνα

Κυριακή 25 Φεβρουαρίου

08:00 Πρόγραμμα Κατάληψης Φ.Σ. Κινηματογράφου Θεσσαλονίκη
11:00 Bazaar, vegan κουζίνα & bar οικονομικής ενίσχυσης [GR-ENG] Αθήνα
11:00 Μαθήματα κιθάρας Νέα Ιωνία
11:00 "Χρέος", Αντιμάθημα στη Κατειλημμένη Θεάτρου Θεσσαλονίκη
11:30 Ιστορικός Περίπατος: Από τους Βαμβακάρηδες στο Μάη του '36 Θεσσαλονίκη
14:00 Παραδοσιακό γλέντι Θεσσαλονίκη
15:00 Φεστιβάλ Εμπρός: 12 χρόνια τέχνη κι ελευθερία Αθήνα
16:00 Εκδήλωση: Ποινικοποίηση της μετανάστευσης & στρατιωτικοποίηση των συνόρων Αθήνα
16:00 Τσιπουρά-κια με βίγκαν μεζεδάκια Θεσσαλονίκη
16:30 Θεατρική παράσταση " Θα το κανονίσω..." Αγ.Παρασκευή
17:00 Βιωματικό εργαστήρι δημιουργικής έκφρασης Αθήνα
17:00 Γλέντι οικονομικής ενίσχυσης των αγώνων ενάντια στις εξορύξεις (5-10μμ) Γιάννενα
17:00 ΚΙΑ Θεσσαλονίκης - Πρόσκληση σε ανοιχτή συνέλευση Θεσσαλονίκη
17:00 1η Συνάντηση Λοατκι+ Σπάρτης Σπάρτη
17:30 Παιδικό στέκι: εργαστήριο φιγούρας Καραγκιόζη και θέατρο σκιών Αθήνα
18:00 Ανοιχτή αναρχική/αντιεξουσιαστική συνέλευση Γιάννενα
18:00 Προβολή της ταινίας - The Kids Are Alright & Cloudburst Χανιά
18:30 Ο ταξικός αγώνας στη βάση μαχητικές διεκδικήσεις στους χώρους εργασίας Θεσσαλονίκη
18:30 Αυτοοργανωμένη προβολή | Blade Runner Αργυρούπολη
19:00 Προβολή της ταινίας -The working class goes to heaven Ηράκλειο
19:30 Punk live for David Αθήνα
19:30 Εκδήλωση για τις εξελίξεις στην Παλαιστίνη Κατερίνη
20:00 Ρεμπέτικο για την ενίσχυση του νέου Ε.Κ.Χ. Βοτανικού Κήπου Αθήνα
20:00 «Ταντούρα» - Προβολή ταινίας & Συζήτηση ll "Tantura" Movie Screening & Discussion Θεσσαλονίκη
20:00 Διαχειριστική συνέλευση Αυτοδιαχειριζόμενου Στεκιού Καρδίτσας Καρδίτσα
21:00 Προβολή Ντοκιμαντερ ''the century of the self'' part 2 + Συζητηση Θεσσαλονίκη
21:00 Ρεμπετικο λαιβ με τις Γιαν Ντιριαβ Θεσσαλονίκη

Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου

08:00 Πρόγραμμα Κατάληψης Φ.Σ. Κινηματογράφου Θεσσαλονίκη
09:00 Στεκομαστε διπλα στη 19χρονη απεναντι στις κατηγοριες που της αποδιδει το κρατος Αθήνα
09:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στην Ε. Αθήνα
11:00 Συγκεντρωση αλληλεγγυης στην 19χρονη απο ηλιουπολη και την 12χρονη Πάτρα
12:00 Συλλογικό διάβασμα Μυτιλήνη
12:00 Συγκέντρωση αντίστασης στην τρομοκρατία των νόμων του ιμπεριαλισμού και του φασισμού Αθήνα
12:00 Συγκέντρωση Αλληλεγγύης στην 19χρονη από την Ηλιούπολη Θεσσαλονίκη
12:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στην Ε. Θεσσαλονίκη
13:00 Γενικη συνελευση φοιτητ(ρι)ων Φυσικου Θεσσαλονίκη
14:30 Ανοιχτη συνελευση-συζητηση του αυτοοργανωμενου σχηματος Καβάλα
15:00 Γενική Συνέλευση ΣΦ Πολιτικών Επιστημών Θεσσαλονίκη
15:30 Συλλογικη κουζινα – διανομη φαγητου Αθήνα
17:00 Pilates Αθήνα
19:00 Αυτοοργανωμένη Δομή Αλληλεγγύης “Ντουλάπι” Αθήνα
19:00 Εβδομαδιαία συνέλευση της Επιτροπής Αγώνα Μ. Παναγίας κατά της εξόρυξης Μεγ. Παναγία
19:00 Σταμάτα την κλοπή των αφεντικών internet
19:00 Διαχειριστική Συνέλευση Ελεύθερου Κοινωνικού Χώρου Αλιμούρα Γιάννενα
19:00 Ανοιχτή συνέλευση για την κρατική δολοφονία του Κώστα Μανιουδάκη Χανιά
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση Αναρχικών Αθήνα
20:00 Ανοιχτή Συνέλευση του Αυτοδιαχειριζόμενου Θεάτρου Εμπρός με θέμα την υπεράσπισή του Αθήνα
20:30 Κοινωνικό Καφενείο Κορυδαλλός
21:00 Προβολή: "All of us strangers" Γιάννενα

Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου

08:00 Κινητοποίηση για εργατική διαφορά Ηράκλειο
10:00 Απεργιακή συγκέντρωση Ηράκλειο
10:30 Απεργιακή κινητοποίηση Θεσσαλονίκη
10:30 απεργιακή συγκέντρωση Κως
10:30 Κάλεσμα στην απεργιακή διαδήλωση Πάτρα
11:00 Απεργιακή συγκέντρωση Αθήνα
12:00 Συλλογικό διάβασμα Μυτιλήνη
12:00 Συγκέντρωση αντίστασης στην τρομοκρατία των νόμων του ιμπεριαλισμού και του φασισμού Αθήνα
13:00 Απεργιακό ψηστήρι στα γρασίδια Θεσσαλονίκη
18:00 Δανειστική βιβλιοθήκη - Κινηματικό βιβλιοπωλείο Θεσσαλονίκη
18:00 Δομή μάθησης ελληνικών Αθήνα
19:00 Άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενου χώρου Ανατόπια Πάτρα
19:00 καφενείο, μπαρ, κινηματικό βιβλιοπωλείο, δανειστική βιβλιοθήκη Θεσσαλονίκη
19:00 Εκδήλωση για την Απεργιακή 8η Μάρτη Αθήνα
19:00 Εκδήλωση για την Απεργιακή 8η Μάρτη Αγ.Ι.Ρέντης
20:00 Ανοιχτή διαχειριστική συνέλευση της κατάληψης Libertatia Θεσσαλονίκη
20:00 Προβολή "Tetsuo: The Iron Man" & bar Θεσσαλονίκη
20:30 Συνέλευση Ελεύθερου Κοινωνικού Ραδιοφώνου 1431am Θεσσαλονίκη
20:30 Προβολή ταινίας: Η πλατφόρμα Θεσσαλονίκη
20:30 Φεβρουάριος στο Cine Yfanet- Αφιέρωμα στον Emin Alper Θεσσαλονίκη
21:00 Blues/Funk Open Jam Θεσσαλονίκη

^Μαρτίου 2024



Παρασκευή 15 Μαρτίου

20:00 Live Οικ. Ενισχ. Αθήνα


Παρασκευή 29 Μαρτίου

21:00 Rap Live Θεσσαλονίκη

Σάββατο 30 Μαρτίου

22:00 PUNK LIVE Θεσσαλονίκη

Κυριακή 31 Μαρτίου

22:00 Diy Live Γιάννενα

^Απριλίου 2024




Πέμπτη 18 Απριλίου

22:00 DIY LIVE Θεσσαλονίκη

Πέμπτη 25 Απριλίου

22:00 Crust punk live Θεσσαλονίκη

Σάββατο 27 Απριλίου

- Live Agnosy Αθήνα

^Μαΐου 2024




Πέμπτη 16 Μαΐου

22:00 Crust gig Θεσσαλονίκη